Běžme za ochranu přírody!

Už tuto neděli (30. května) můžeme společně sledovat závod, který proběhne v ulicích Prahy. Jen nečekejte obyčejný maraton, ale napínavý závod s názvem „The Battle of the Teams“. V něm se utkají čtyři týmy a zvítězí ten, který celou vzdálenost uběhne za nejkratší čas. A všichni budeme pěkně napnutí, protože v každém týmu poběží 8 závodníků a o výsledku se rozhodne, až doběhne poslední z nich.

A jak souvisí maraton v Praze s ochranou přírody? Český svaz ochránců přírody je charitativním partnerem Volkswagen modrého týmu, který vede Zuzana Hejnová. Složení týmu si můžete přečíst zde. Máme velkou radost, že si značka Volkswagen vybrala právě program na Ochranu biodiverzity a že členem modrého týmu je také Vít Pavlišta.

Běžet za přírodu ale může úplně každý, kdo má chuť si maraton vyzkoušet. Pokud se registrujete na Volkswagen Virtual Maraton Praha, můžete se pokusit zaběhnout celý maraton virtuálně a díky registraci podpořit ochranu biodiverzity. Stejně tak nám můžete poslat ještě dar navíc. Maraton nemusíte běžet najednou, ale třeba si ho rozložit do celého víkendu. Půjdete do toho? Registrovat se můžete přímo zde.

A pokud běžet nechcete nebo nemůžete, tak lze ochranu biodiverzity podpořit zasláním darovací SMS ve formátu: DMS PRIRODA 30 nebo DMS PRIRODA 60 nebo DMS PRIRODA 90 na číslo 87 777. Děkujeme.

Je úžasné, že se nám podařilo propojit tak populární sport, jako je běh, s ochranou přírody. Vážíme si, že Český svaz ochránců přírody může být součástí této velkolepé akce. Partnerství nám přinese nejen finanční podporu, ale i skvělé zviditelnění. Děkujeme společnosti Run Czech a firmě Volkswagen, za tuto neopakovatelnou příležitost.

Obě akce zajišťuje Prague International Marathon, pořadatel sportovně-kulturních akcí a aktivit konaných v Praze i v dalších městech České republiky. Informace o různých akcích, které probíhají nebo proběhnou v dalších měsících, můžete najít na stránkách Run Czech.