Netopýří noci

Vydejte se s námi za tajemnými a úžasnými králi noci, netopýry. Český svaz ochránců přírody každoročně pořádá několik netopýřích nocí, během kterých zjistíte, jak tito zajímaví savci žijí, jak komunikují i jak vypadají. Není ojedinělé, že na podobné akci objevíme i několik handicapovaných jedinců, kteří se nemohou vrátit do přírody. Netopýra si tak můžete prohlédnout zblízka.

Proč?

Všichni netopýři v České republice patří mezi zvláště chráněné druhy v kategorii silně nebo kriticky ohrožený druh. Je proto důležité pořádat podobné osvětové akce, během kterých se širší veřejnost seznámí s těmito tvory a díky lepšímu poznání je může účinněji chránit. Netopýři totiž vyhledávají k zimování nejen jeskyně a důlní systémy, ale i půdy nebo stromy. Na některých místech se mohou zdržovat celoročně. Je důležité, aby lidé měli povědomí, jak žijí, jak s nimi žít v sousedství a jak je chránit.

Zařazení do programu biodiverzity

Osvětové akce jsou stejně důležité jako praktické zásahy v krajině. Bez podpory veřejnosti by ochrana přírody nebyla možná a čím více lidí bude mít povědomí o krásách přírody, tím více se bude dařit přírodě samotné.

Projekt realizuje ZO ČSOP Nyctalus.