Ze života kalousů

Máte rádi sovy a chtěli byste o nic vědět mnohem víc než doposud? Máte jedinečnou příležitost. Díky Českému svazu ochránců přírody můžete nahlédnout do života kalousů ušatých. Díky online vysílání z budek můžete sledovat, jak kalousi žijí, jakou potravou se živí nebo jak vychovávají svá mláďata. Díky moderním technologiím můžete zažít, jak je život sov pestrý. Podívejte se na video z roku 2020.

A samotný přenos můžete sledovat zde.

Proč?

Český svaz ochránců přírody se řídí heslem „Poznej a chraň“. Právě zprostředkování přírodních dějů vytváří předpoklady pro to, aby více lidí vnímalo potřebu chránit nejen druhy, ale také jejich přirozené prostředí. Sledování online přenosů ze života volně žijících zvířat umožní široké veřejnosti nahlédnout do jejich života, prožívat s nimi úspěchy i tragické události.

Zařazení do programu biodiverzity

Osvětové a vzdělávací akce jsou stejně důležité jako praktické zásahy v krajině. Bez podpory veřejnosti by ochrana přírody nebyla možná a čím více lidí bude mít povědomí o krásách a složitostech přírody, tím více se bude dařit přírodě samotné. Děkujeme členům základní organizace ČSOP Břeclav, že provozují tento krásný a smysluplný projekt.