Zuzana Hejnová podpoří ochranu biodiverzity

Český svaz ochránců přírody se stal jedním z charitativních partnerů velkolepé akce „The Battle of The Teams“, kterou pořádá Prague International Marathon. Partnerství jsme spojili s firmou Volkswagen.

České hvězdy Petra Kvitová, Zuzana Hejnová, Jiří Ježek a Kateřina Neumannová povedou týmy atletů unikátního maratonu, které si v rámci televizního draftu sami poskládají.

České sportovní legendy zastanou kapitánskou roli v revolučním týmovém maratonu “The Battle of The Teams“, který odstartuje v neděli 30. května v 6:30 z Karlova mostu a nabízí neobvyklý a dramatický sportovní zážitek. Čtyři osmičlenné týmy budou soutěžit na vzdálenost 42,2 km a vítězem se stane soutěžní tým, který po zdolání nasbírá v součtu časů nejvyšší počet bodů podle tabulek World Atlethics.

Před samotným závodem proběhne losování, při němž si kapitáni sami vyberou a poskládají, kdo v jakém týmu poběží. To bude vysíláno v rámci premiéry televizního draftu v úterý 18. května ve 21:45 na ČT Sport v moderátorské režii Daniela Stacha. Reprízu televize odvysílá následující den před Zlatou tretrou v 16:35. „Atlety jsme rovnoměrně rozdělili do osmi výkonnostních košů podle jejich osobního rekordu v posledních čtyřech letech, aby finální složení týmů bylo zřetelně vyrovnané. Diváci se mohou těšit na rostoucí napětí při výběru jednotlivých běžců,“ sdělil Tomáš Coufal z organizačního výboru RunCzech.

Každý tým poběží v jedné barvě pod jménem titulárního partnera – Mattoni, Volkswagen, Birell a ČEZ. Podpoří danou charitu – Nadace Partnerství, Český svaz ochránců přírody, Cesta za snem a Nadace Pink Bubble.

Český svaz ochránců přírody děkuje firmě Volkswagen za toto úžasné partnerství, kterého si velice vážíme. Těšíme se, jaké budou výsledky The Battle of the Teams a věříme, že atmosféra bude přímo velkolepá.

Více informací v tiskové zprávě.